AB-Randstad staat bekend om haar snelheid, flexibiliteit en het leveren van maatwerk in ambulante begeleiding. Flex-AB is een dienst die goed bij deze aanpak past. Op verzoek van de scholen is het tegenwoordig mogelijk om een dagdeel te sparren met een ambulant begeleider over de meest uiteenlopende onderwerpen. En dat zónder een aanvraag te doen in Kindkans.
Hoe ziet zo’n ochtend eruit? Janne Fieret, ambulant begeleider, deelt hoe dit in de praktijk kan gaan. Rond 09:00 uur stapt de ambulant begeleider de school binnen, met de hulpvragen die de intern begeleiders een week eerder hebben gemaild. Na een kop koffie start het eerste overleg. De school heeft een vraag over het rekenaanbod voor een aantal leerlingen in de middenbouw. Het basisaanbod is net niet toereikend. De school is op zoek naar expertise en praktische tips om de juiste vervolgstap te kunnen bepalen.
Daarna wordt een leerling uit groep 2 besproken, die al kan lezen maar nog jong gedrag laat zien. De school vraagt zich af in welke groep de leerling volgend schooljaar zo goed mogelijk tot ontwikkeling kan komen. Welke aandachtspunten zijn belangrijk in de observatie en in het gesprek met ouders?
Dan is het tijd voor de ochtendpauze voor de middenbouw. Dat komt goed uit, want het volgende onderwerp op de agenda is de groepsdynamiek van groep 5. De ambulant begeleider observeert de groep tijdens het buitenspel en het kwartiertje eten en drinken in de klas. Daarna is er een half uur gepland om met de intern begeleider te sparren. De intern begeleider besluit op basis van de adviezen om in het nieuwe schooljaar groeps-AB voor deze groep in te zetten.
In het laatste uur, staat de komende studiedag van het team op de agenda. Het team wil op de studiedag nadenken over herbergzaam onderwijs. De ambulant begeleider stelt kritische en verdiepende vragen, zodat het ontwikkelteam de visie hierop meer helder krijgt. Dit krijgt een plek in de presentatie voor de studiedag.
Zo is het heel snel 12 uur geworden. De intern begeleiders noteren hun laatste aantekeningen. Met de adviezen kunnen weer allerlei vervolgstappen gezet worden voor de leerlingen en het team. Het volgende dagdeel Flex-AB staat over twee maanden gepland.