Binnen Parnassys zijn twee varianten beschikbaar voor het opstellen van een OPP. Berséba heeft in februari toegezegd te onderzoeken welke variant de voorkeur heeft. Het resultaat van het onderzoek leidt tot het advies om het OPP, gebaseerd op het doelgroepenmodel te blijven gebruiken. Hiervoor zijn de volgende redenen:
- Er is in de achterliggende flink geïnvesteerd in de training van intern begeleiders om het OPP gebaseerd op het doelgroepenmodel te gebruiken.
- De ontwikkeling naar inclusief onderwijs zal ervoor zorgen, dat in toenemende mate de doelgroep leerlingen die nu nog in het gespecialiseerd onderwijs zit, op een reguliere school onderwijs zal ontvangen. Het OPP gebaseerd op het doelgroepenmodel helpt goed om ondersteuningsbehoeften voor juist deze leerlingen goed in kaart te brengen.
- In het gespecialiseerd onderwijs wordt het OPP, gebaseerd op het doelgroepenmodel, gebruikt. Bij intensieve(re) samenwerking tussen regulier en gespecialiseerd onderwijs is het handig om met eenzelfde OPP (gezamenlijk) te werken.