Aanpak vanaf cursusjaar 2023-2024

De school vraagt via Kindkans rechtstreeks ambulante begeleiding (AB) aan. De eerste 14 uur betaalt de school zelf. Dat geldt ook voor AB voor cluster 3-leerlingen. Zijn er meer uren nodig, dan betaalt Berséba deze uren. AB in een voorschoolse voorziening betaalt Berséba.

De uitkomst van het onderzoek

De vragenlijst over financiering van AB is door 65% van de scholen uit de regio ingevuld. Het merendeel van de scholen (70%) geeft aan dat de verandering van financiering geen invloed heeft op de afname van AB. 17% van de scholen heeft meer, en 13% van de scholen heeft minder AB afgenomen.

Motivatie om te kiezen voor AB

Veel scholen kiezen voor ambulante begeleiding, als ze de noodzaak zien voor de leerling, de groep of de leerkracht. De bekostiging speelt geen rol. De ib’ers denken vooraf goed na over de toegevoegde waarde van AB en kiezen bewust. Het is mooi om te horen dat scholen de snelle reactie van de AB-dienst, de korte lijntjes, het maatwerk en een snelle afronding als inzet niet meer nodig is positief waarderen. Voldoende redenen om ambulante begeleiding in te blijven zetten!